Atšilus orams keičiasi ne tik mūsų laisvalaikio užsiėmimai, bet ir avalynė. Norisi puoštis aukštakulniais bateliais, kuriuos avėdamos dažnai sukuriame tikrą išbandymą kojoms, nes ne kiekviena esame pratusios prie aukštesnio kulniuko. Drabužinę pripildo nauji sandalai ir basutės, kuriems avėti reikia dailių pėdų. Jei turite pėdų nuospaudų, norite pagražinti, atpalaiduoti ir pasirūpinti pėdomis, tačiau neturite tam daug laiko - metas išsirinkti bei pasigaminti pėdų šveitiklį namie!

1. Kokosų, žaliosios citrinos ir jūros druskos šveitiklis

Vienas populiariausių kūno šveitiklių ingredientų - kokosų aliejus, kuris mėgstamas ne tik dėl malonaus kvapo ir lengvos tekstūros, bet ir maitinančių bei drėkinančių savybių. Kad pasiektume maksimalių rezultatų, šiame šveitiklyje naudojame ir alyvuogių aliejų dėl jo ypatingų gydomųjų savybių, kurių taip reikia mūsų pėdoms. :)

Ingredientai :
1 v. š. kokosų aliejaus
5 v. š. jūros druskos
1 v. š. alyvuogių aliejaus
1 žalioji citrina

Nutarkuokite visos citrinos žievelę  į dubenį, kuriame ruošite šveitiklį. Išspauskite pusės citrinos sultis, įpilkite alyvuogių ir kokosų aliejus. Pamažu dėkite jūros druską ir sukurkite jums tinkamos konsistencijos šveitiklį.

2. Gydantis citrinų ir rozmarinų šveitiklis

Citrinos padeda pašalinti negyvą odą, alyvuogių aliejus drėkina ir gydo pėdų įtrūkimus, padeda gerinti odos būklę, malšina uždegimą, o rozmarinai gali padėti malšinti sąnario skausmus, be to, jų kvapas atgaivina ir maloniai nuteikia mūsų protą. :) Jei šiuo metu jūsų pėdoms reikia ypatingos pagalbos - išbandykite šį šveitiklį!

Ingredientai:
½ puodelio jūros druskos
1 ir ⅓ v. š. alyvuogių aliejaus
1 citrinos sultys ir žievelė
1 rozmarino šakelė 

Dubenyje sumaišykite jūros druską, citrinos sultis ir įtarkuokite jos žievelę. Įpilkite aliejų. Tuomet supjaustykite rozmariną ir įmaišykite į paruoštą košelę. Šiuo kvapnių šveitikliu masažuokite pėdas ir nuplaukite šiltu vandeniu. Jei jaučiate, kad pėdos nepakankamai drėgnos - siūlome dar patepti jas alyvuogių aliejumi.

 3. Kavos ir bananų šveitiklis - kaukė

 Taip, pėdoms reikia tiek pat dėmesio, kiek ir jūsų plaukams, veidui ir visam kūnui. Nežinome kaip jums, bet mūsų komandai pėdos ir jų grožis - neginčytinas prioritetas (Batų Skvero biure atlikome apklausą :) ), todėl šis šveitiklis, kuris yra dar ir kaukė, turėjo atsidurti šiame blogo įraše bei būti publikuotas Batų Skvero bendruomenei. Rekomenduojame išbandyti!

Ingredientai:
¼ puodelio maltos kavos (idealu, jei tai - šviežiai malta kava)
¼ puodelio jūros druskos
¼ puodelio alyvuogių aliejaus
½ banano

Sumaišykite produktus dubenėlyje ir gausiai tepkite pėdas bei kojas. Rekomenduojame tai daryti vonioje - jausitės laisviau, nebijosite šveitikliu nudrabstyti visų namų :). Su šia kauke pabūkite 5-10 minučių. Tada imkitės pėdų šveitimo - kaukę masažuokite į pėdas. Šveitiklyje esanti druska ir kavos granulės padės pašalinti negyvą odą, o aliejus ir bananas sudrėkins, pamaitins pėdų odą ir padės gydyti įtrūkimus. Nuskalaukite šiltu vandeniu. Džiaukitės ir parodykite pėdas pasauliui - avėkite basutes, sandalus ir jauskitės it deivė!

4. Kvapnus apelsinų ir cukraus šveitiklis “Mimosa”

Vasariškai gaivus ir be galo kvapnus pėdų šveitiklis, kurio pagrindas - cukrus ir Jūsų pasirinktas - migdolų, vynuogių kauliukų arba alyvuogių - aliejus. Prie pagrindinių ingredientų pridėję gaivius kvapus, išgausime nepaprastą pėdų šveitiklį. Gaminamo šveitiklio kiekis - didesnis, jį sunaudosite per keletą kartų.

Ingredientai:
2 puodeliai cukraus
¼ puodelio pasirinkto aliejaus - alyvuogių, vynuogių kauliukų, migdolų ar kt.
Vieno apelsino žievelė
½ apelsino sulčių

Sumaišykite cukrų, aliejų, įdėkite apelsinų žievelę ir įspauskite sultis. Gali reikėti įdėti dar cukraus arba aliejaus, kad gautųsi tinkama konsistencija. Sudėkite į indą su užspaudžiamu dangteliu. Šveitiklį iš indo rekomenduojame kabinti sausu šaukštu, o gaminį laikyti šaldytuve ir saugoti nuo drėgmės. Laikyti galite šaldytuve savaitę.

5. Tonizuojantis žaliosios arbatos šveitiklis

Ingredientai:
½ puodelio cukraus
⅓ puodelio kokosų aliejaus
2 arbatos pakeliai žaliosios arbatos
2 a. š. žaliosios arbatos miltelių (matcha)

Atidarykite žaliosios arbatos pakelius ir sumaišykite jų turinį dubenyje kartu su cukrumi ir žaliosios arbatos milteliais. Mišinį maišykite tol, kol žaliosios arbatos milteliai tolygiai pasiskirstys cukruje. Tuomet lėtai pilkite kokosų aliejų (prieš tai jį gali reikėti pašildyti, kad taptų skystos konsistencijos) ir maišykite, kol gausite šveitiklio masę. Tai gali būti didesnis kiekis, nei Jums reikės vienam kartui, tad likutį siūlome laikyti šaldytuve, talpoje su mažai deguonies, ir sunaudoti per dvi savaites.

Prieš naudojant bet kurį pėdų šveitiklį, siūlome pamirkyti kojas šiltoje baltojo acto ir jūros druskos vonelėje. Į vonelę pilkite šilto vandens, vieną puodelį baltojo acto ir ¼ puodelio jūros druskos. Galite įlašinti kelis lašus mėgstamo eterinio aliejaus. Pėdas pamirkykite 10 minučių. Actas ir jūros druska suminkštins odą ir pėdų nuospaudas, o tai padės šveitikliui lengviau atlikti savo darbą. :)

 Taigi, kurį šveitiklį išbandysite pirmiausiai? :) O gal būt turite mėgstamą savo sukurtą ar pamėgtą receptą? Pasidalinkite mintimis komentaruose!