Pirmoji dalis: Kaip išmokti vaikščioti su aukštakulniais bateliais?

Aukštakulniai bateliai – moteriškos elegancijos simbolis. Dauguma merginų vengia batelių aukštesne pakulne, tačiau net ir labiausiai užsispyrusioms ir batelių nemėgstančioms merginoms kartais visgi tenka juos avėti. Juk mes visos norime atrodyti nuostabiai savo ypatingomis progomis, ar ne?

Bateliai gali padėti sukurti įspūdingą įvaizdį, tačiau, bateliais apsiavusi ir jais nemokanti vaikščioti mergina gali atrodyti nepatraukliai net jei bus nuostabiai apsirengusi. Be abejo, kiekvienos merginos ir moters viduje slypi elegancija, todėl paprasčiausiai reikia išmokti ją atskleisti bei parodyti aplinkiniams. Vienas iš būdų – sugebėjimas avėti aukštakulnius taip, lyg jie visai neturėtų kulniuko. Bateliai puošia kojas, o sugebėjimas gražiai su jais vaikščioti visuomet daro aplinkiniams įspūdį.

Batų Skvero komandos merginos pasiruošusios padėti bei pasidalinti praktiniais patarimais, kurie gali būti naudingi ne tik “aukštakulnių mokyklos pradinukėms” bet ir patyrusioms “batelių vilkėms”! 

1.  Jei dar niekuomet neavėjote batelių su kulniukais, arba bandėte avėti ypač aukštus batelius ir susigadinote nuomonę apie juos, Jums reikėtų pradėti nuo pačio žemiausio kulniuko, pavyzdžiui, 3 cm aukščio. Pradėjusi nuo žemesnių batelių pamažu priprasite prie kitokios pėdos padėties ir išmoksite laikysenos.

2. Auksinė taisyklė: vaikštant su bateliais turite ant žemės pirmiausia dėti kulniuką, o vėliau – pirštus. Jei dėsite visą pėdą vienu metu arba bandysite pirma dėti pirštus – sklandžiai eiti su bateliais, ypač aukštesniais, Jums nepavyks.

3. Laikysena. Avėdama batelius atsistokite tiesiai. Stebėkite save: nebūkite palinkusi į priekį. Įtempkite pilvo raumenis. Ženkite nedideliais žingsneliais pirma dėdama kulniukus, po to prispausdama pirštus. Stenkitės kojas dėti švelniai. Kojos per kelius neturėtų būti sustingusios, tačiau keliai negali būti per daug sulenkti. Klubai – atpalaiduoti. Iš pradžių gali būti sunku, tačiau tik praktikuodamasi galite pasieksite tobulumą!

4. Svarbu išbandyti įvairius paviršius, todėl neužtenka treniruotis namie. Kai tik turite progą – avėkite batelius darbe, mokykloje, studijų metu ir pan. Pastebėsite, kad skirtingi paviršiai, ypač esantys lauke, reikalauja didesnių pastangų, tačiau nuolat praktikuodamasi tikrai išmoksite vaikščioti net ir esant sudėtingoms sąlygoms! :)

5.  Kai su 3 centimetrų kulniukais jausitės gerai net ir vaikščiodama lauko takeliais, siūlome žengti žingsnelį į aukštesnių kulniukų teritoriją. Rekomenduojame pradėti nuo batelių su pilna platforma. Tokie batai yra stabilesni ir su jais vaikščioti, ypač mokantis, bus lengviau. Nepamirškite: pirma kulniukas, po to – pirštai!

“Antroji dalis: Patarimai” - netrukus bus paskelbta naujame tinklaraščio įraše.